توضیحات خاندوزی درباره تاسیس بانک مشترک ایران و روسیه

وزیر اقتصاد گفت: با توجه به اهداف و برنامه‌هایی که رییس جمهوری در بخش ساخت و ساز مسکن دارند، می‌طلبد که ضریب کارآمدی بانک مسکن ارتقا یابد و شاهد پیشرفت بانک مسکن در سال مالی پیش رو و سال‌های آینده باشیم.
کد خبر: 4750
زمان انتشار: 11 مرداد 1402 ساعت 12:13:45
توضیحات خاندوزی درباره تاسیس بانک مشترک ایران و روسیه

طلوع اقتصاد: سید احسان‌ خاندوزی اظهار کرد: بانک مسکن، بانکی فراتر از یک بانک توسعه‌ای و تخصصی در کنار سایر بانک‌هاست و امیدواریم به عنوان یک بانک کارآمد در پیشبرد بخش واقعی اقتصاد، ایجاد رضایتمندی و عدالت اجتماعی به طور موثر عمل کند.

وی با اشاره به اهداف دولت سیزدهم در بخش مسکن افزود: با توجه به اهداف و برنامه‌هایی که رییس جمهوری در بخش ساخت و ساز مسکن دارند، می‌طلبد که ضریب کارآمدی بانک مسکن ارتقا یابد و شاهد پیشرفت بانک مسکن در سال مالی پیش رو و سال‌های آینده باشیم.

 وی با بیان این که در بانک مسکن نیازمند یک برنامه عملیاتی دقیق و توام با وجوه تحولی هستیم، افزود: بانک مسکن حائز یک ذخیره و انباشت تجربه، مدیریتی و کارشناسی است و به طور بالقوه انتظار ما از چنین سرمایه خوبی این است که با مدیریت آقای حسینی عملیات تحول گرانه‌ای را در دستور کار خود قرار دهد که شاخصه‌های بانک مسکن را بیشتر ارتقا دهد.

وی با تاکید بر لزوم حرکت برنامه محور بانک مسکن در افق اقتصادی کشور اظهار کرد: در برنامه‌ای که مدیران عالی بانک مسکن برای این بانک تدوین می‌کنند باید بخشی با موضوع چگونگی کمک و همیاری حاکمیت با این بانک برای ایفای هر چه صحیح‌تر و کارآمدتر نقش آن بویژه در حوزه ساخت و ساز مسکن، اختصاص یابد.

وی افزود: با توجه به نقش ویژه‌ای که بانک مسکن در تامین مالی این بخش دارد، در این راستا باید تنظیم‌گر نظام بانکی در کشور باشد و بانک‌ها و سازمان‌های مربوطه به طور ویژه‌ای و با مختصات خاصی با این بانک تعامل کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بانک مسکن عملکرد خوبی در گذشته از خود به جا گذاشته است، گفت: بانک مسکن در مسیر بخش واقعی اقتصاد یعنی حوزه تولید و مسکن حرکت می‌کند و این بانک کمترین انحراف را در سیستم بانکی کشور داشته و در شاخصه‌ها نیز عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است و از جهات مختلف باید تدابیر ویژه‌ای برای این بانک اندیشیده شود که به خوبی به وظایف خود عمل کند.

خاندوزی با اشاره به مسئله نقش آفرینی بانک مسکن در حوزه تخصصی خود و تعاملی که این بانک می تواند ایجاد کند، تصریح کرد: سئوال اصلی بخشی از جامعه این است که در کجا منابع مالی خرد خود را سرمایه گذاری کنند که پاسخ در حوزه تخصصی بانک مسکن است؛ به شرطی که این بانک تعامل خوبی را با بازار سرمایه ایجاد کند.

وی افزود: بانک مسکن با ابتکار عمل در حوزه‌های مختلف تسهیلاتی، ساخت و ساز در شهرهای جدید و ... می‌تواند به عنوان یک بانک فعال عمل کند و در سیاستگذاری تامین مالی بخش مسکن صاحب ایده و ابتکار عمل باشد و پیشنهادات خود را به سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های بالادستی ارایه کند.

وزیر اقتصاد گفت: کنسرسیومی از ۳ شرکت بیمه ایرانی با شرکت بیمه سوری با سهم ۶۰ درصد ایران و ۴۰ درصد سوریه راه اندازی و با مشارکت ۲ بانک غیر دولتی در سوریه شعب آنها افتتاح شده است.

وی ادامه داد: این بانک‌ها قرار است با پشتیبانی مالی و بیمه‌ای شرکت‌های ایرانی فعال در سوریه، برای پیمانکاران و صدور خدمات فنی مهندسی فعال شوند.

انتهای پیام/

بانک صادرات ایران
بانک صادرات ایران
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد