واکنش وزارت راه به ساخت های خانه‌های ۲۵متری

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خانه‌های ۲۵ تا ۳۵ متری سیاست دولت سیزدهم نیست، گفت: وزارت راه با روش‌های مختلف پیگیر تأمین مسکن مردم است.
کد خبر: 4769
زمان انتشار: 21 شهریور 1402 ساعت 17:44:25
واکنش وزارت راه به ساخت های خانه‌های ۲۵متری

طلوع اقتصاد: خسرو دانشجو معاون معماری و شهرسازی وزیر راه درباره ساخت مسکن 25متری، اظهار کرد: تأمین مسکن با عرضه واحدهای 25 تا 35 متری، سیاست و رویکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم نیست.

وی با اعلام اینکه سیاست‌ کلی وزارت راه و شهرسازی در موضوع تأمین مسکن، ساخت واحدها با شیوه معماری ایرانی ـ اسلامی و واحدهای مسکونی در شأن خانوارهای ایرانی است، افزود: وزارت راه و شهرسازی با شیوه‌های گوناگون و به‌طور جدی پیگیر تأمین مسکن در شأن مردم برای آحاد جامعه است.

دانشجو تصریح کرد: در حوزه معاونت معماری و شهرسازی علاوه بر تأمین عرصه و زمین جهت اجرایی شدن پروژه‌های تأمین مسکن، مطالعات و تحقیقاتی در دستور کار دارد و در تلاش هستیم تمامی طرح‌ها از معماری واحدها تا طراحی شهرهای بزرگ را با مشورت گرفتن از استادان فن، متخصصان و فعالان این حوزه منطبق با سبک و سیاق زندگی ایرانی ـ اسلامی به نتیجه برسانیم.

وی گفت: ساخت مسکن کوچک‌مقیاس 25متری به‌عنوان سیاست وزارت راه و شهرسازی، تکذیب می‌شود.

وحید قربانی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی نیز دراین‌باره گفت: مسکن‌های کوچک‌مقیاس در تضاد با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و جامعه خانواده‌محور است و به هیچ عنوان در دستور کار دولت سیزدهم و وزارت راه و شهرسازی نیست، واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن که در سراسر کشور در حال ساخت است از استانداردهای لازم سرانه مورد نیاز خانواده، تبعیت می‌کند.

وی تأکید کرد: بر اساس اصل 31 قانون اساسی، داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است و عدم تناسب مساحت واحد مسکونی با نیاز خانواده، آسیب‌های گسترده‌ای به‌جا خواهد گذاشت.

قربانی یادآور شد: دولت همواره موضوع مسکن را در اولویت برنامه‌های اجرایی و پروژه‌های در حال انجام خود دارد و طرح‌ها و پیشنهادات خود را بعد از طی مراحل کارشناسی و فنی از مجاری معتبر و رسمی اعلام می‌کند، بیان این مطالب در رسانه‌ها هیچ اعتباری در مرحله اجرا ندارد و به هیچ وجه مقرر به اجرا نیست.

بانک صادرات ایران
بانک صادرات ایران
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد