برنامه های کاندیدای ریاست جمهوری چیست؟

دوازده روز مانده به برگزاری انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اخبار مربوط به کاندیداها و آخرین اظهاراتشان را می‌توانید در این گزارش مرور کنید.
کد خبر: 4889
زمان انتشار: 26 خرداد 1403 ساعت 12:20:56
برنامه های کاندیدای ریاست جمهوری چیست؟

طلوع اقتصاد: در ادامه برنامه‌های تبلیغاتی کاندیداهای چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی،‌ مسعود پزشکیان با بیان اینکه با همراهی مردم، سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و تجار و دانشجویان می‌توان مملکت را از این بحران خارج کرد،‌افزود: مردم اگر در صحنه باشند هیچ مشکلی نمی‌تواند جلوی آنان را در رسیدن به اهداف خود بگیرند. مشکل ما هستیم که کم‌سوادان را بر باسوادان حاکم می‌کنیم و کاری می‌کنیم که به کسانی که عالم و نخبه هستند بی‌احترامی می‌کنیم. وقتی به کسانی که قهرمان هستند و برای ما در دنیا افتخار خلق کردند بی‌احترامی می‌کنیم، وقتی با کسانی که در این کشور تولیدکننده هستند و شغل ایجاد می‌کنند با زبان دیگری حرف می‌زنیم و آنان را طور دیگری به جامعه معرفی می‌کنیم، بقیه گرفتاری‌ها زائیده همین رفتارهاست.

این کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری همچنین در همایش فرهنگیان ستاد انتخاباتی خود با بیان این‌که «ما می‌توانیم با منطق و دست به دست هم دادن مملکت را آباد کنیم»، عنوان کرد: من هیچ قولی نمی‌دهم اما فقط یک قول می‌دهم که اگر روزی و روزگاری قدرت و اختیاری پیدا کردم، قطعا به معلمان توجه کنم؛ چراکه این معلم است که فرزندان مارا تربیت می‌کند و نسل آینده را شکل می‌دهد و تصویر فردای کشور را با آزادی و استقلال و غیرت و مردانگی شکل می‌دهند نه افراد بی هویت و بی خودی؛ ما وظیفه داریم هر کاری انجام دهیم تا امنیت، معیشت و عزت معلمان حفظ شود.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی با حضور در برنامه تلوزیونی میز گرد فرهنگی تاکید کرد: در عرصه فرهنگی خط مقدم مردم و خانواده‌ها هستند و دولت نقش تنظیم‌گری و تسهیل‌گری را برعهده خواهد گرفت. مساجد، محلات، امام زاده‌ها، مدارس و ... باید با خانواده‌ها پیوند برقرار کنند.

وی همچنین با بیان اینکه اینکه زنان فرصت هستند و نه مسئله، افزود: با زنان تمامی مسائل فرهنگی، اجتماعی و امنیتی کشور قابل حل خواهد بود. عدالت اجتماعی اقتضا می‌کند، با توجه به این که ۵۰ درصد جمعیت کشور زنان هستند، باید توجه ویژه‌ای به آنان شود که متاسفانه این موضوع اتفاق نیفتاده است.

قاضی‌زاده هاشمی درنشست خبری در خبرگزاری فارس هم اظهار کرد: فکر نمی‌کردم مجدد در انتخابات کاندید ریاست‌جمهوری شوم و فکر می‌کردم تا هشت سال در خدمت شهید رئیسی خواهیم بود. بعد از شهادت ایشان، برخی از دوستان از بنده برای حضور در انتخابات دعوت کردند. البته برخی از دوستان نیز از بنده خواستند تا کاندیدا نشوم. چرا که بنده را نخبه می‌دانستند و من را اهل دعواهای سیاسی نمی‌دانستند. ابتدا تلاش کردیم تا آقای مخبر به عنوان نامزد در انتخابات حضور پیدا کنند. اما نیامدند. بنابراین نگران شدم تا نماینده‌ای از دولت در انتخابات نماند و خواستم تا نماینده گفتمان ایشان باشم.

این کاندید انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینه شعار من با دوستان مروت و با دشمنان مداراست. یعنی همان کار که شهید رییسی مطابق قانون اساسی کشور انجام دادند. سعی دارم بدون وارد شدن به تنش و با مذاکره رهبرد ایرانی - اسلامی را پیش ببریم. شهید امیرعبداللهیان نماد روشن این موضوع بودند. ان‌شالله همه عزیزان به نفع کاندیدای  اصلح کنار خواهند رفت.

علیرضا زاکانی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با اعلام اینکه مسکن ایرانی اسلامی را دنبال می‌کنم، گفت: اجاره‌داری حرفه‌ای و سایر سیاست‌های مسکن جزو بسته مسکن بنده است به طوری که طی چهار سال دغدغه مسکن مردم را حل می‌کنم.  با تنوع روش‌ها و اقدام‌ها این مشکل بزرگ کشور را حل می‌کنم.

این کاندید  انتخابات ریاست جمهور همچنین خاطرنشان کرد که ۷۰ درصد مردم بسته‌های معیشتی دریافت خواهند کرد تا سر گرسنه بر بالین نگذارند. با این کار فقر مطلق را کاهش می‌دهم.

محمدباقر قالیباف با حضور در برنامه تلویزیونی میزگرد اقتصادی گفت: اگر نتوان با روش و ابزار مشخص و مدیریت قوی به راه حل درست رسید یعنی فرصت را از دست دهیم و این ظلم به مجموعه است. برای رسیدن به نقطه مطلوب باید مهار تورم و رشد اقتصادی را انجام داد. در مهار تورم دو موضوع مهم کسری بودجه و ناترازی بانکی داریم که باید چاره اندیشی شود.

منبع: ایسنا 

تبلیغات در طلوع اقتصاد
بانک صادرات ایران
بانک صادرات ایران
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد
تبلیغات در طلوع اقتصاد